Dodržujte tato pravidla, aby se vašim venkovním květináčům dařilo

Kdyby bylo snadné a jednoduché zapojit se do kontejnerového zahradničení, každý by již měl na svých vchodových dveřích řadu kvetoucích rostlin a na zahradě kvetoucí venkovní květináče. Cesta k zahradničení v květináčích však není snadná.

Pravdou je, že péče o rostliny v květináčích není snadná, ale není ani nijak fatálně složitá, zejména pokud si správně osvojíte její základy. Krásné venkovní květináče si teď může vylepšit téměř každý, zejména pokud je vyzbrojen několika užitečnými zahradnickými tipy a nápady. 

Nejlepší na těchto venkovních květináčích je to, že nemusíte využívat pomoci zahradního designéra, abyste je sestavili a umístili nebo abyste je udrželi růst sezónu po sezóně. Stačí trocha odhodlání a zapamatování si následujících jednoduchých pravidel, jak pečovat o venkovní květináče nebo o ně po mnoho dalších sezón.

Pokud nemají květináče drenáž, nebudou prospívat. 

U květináčů označených jako venkovní/vnitřní nezapomeňte před vynesením ven udělat drenážní otvor. Umístěte podnos pod venkovní květináče, aby se na verandě nebo terase neusazovaly skvrny. 

Modré venkovní květináče
Barevné venkovní květináče pro vaši terasu

Vyberte si lehké a chladné nádoby 

Když slunce začne na terase všechno opalovat, znamená to, že zahřívá i kořeny, půdu a listy vašich rostlin. Pokud například používáte tmavý kovový hrnec, hrozí, že se nádoba upeče spolu s obsahem. 

YouTube video
Přestaňte dávat štěrk na dno vašich květináčů

Dvoustěnné a světlé květináče mohou zvýšit pravděpodobnost, že se vaši společníci na terase poperou. Pokud jde o materiály, glazované hliněné a terakotové květináče vypadají úžasně, ale mohou být také velmi těžké. Pokud nejsou označeny jako mrazuvzdorné, mohou při extrémně nízkých teplotách praskat. Zvolte raději polyethylen, sklolaminát nebo pryskyřici.

Pravidelné hnojení 

I když jste do zeminy v květináči přimíchali hnojivo, je důležité rostlinky pravidelně přikrmovat. Nemusíte o tom příliš přemýšlet. Stačí univerzální hnojivo s návodem pro rostliny pěstované ve venkovních květináčích Obvykle byste měli hnojit jednou za 6 týdnů podle pokynů na obalu.  

Péče o dětskou flóru

Současně pod květy zasaďte stonky nebo odřízněte odumřelé květy, abyste podpořili nové květy. Tím podpoříte silný růst a zajistíte, že rostlina nebude vypadat neupraveně. Pokud rostlina začne růst jiným směrem, než jste zamýšleli, lehce ji zastřihněte, aby získala tvar. Neodstřihujte více než třetinu rostliny najednou. 

Udržujte je zavlažované

Během slunečného období plánujte zalévání rostlin alespoň dvakrát týdně. V období velkého sucha a horka nebo v extrémně suchém a horkém podnebí byste měli zalévat každý druhý den. Sukulenty a podobné druhy s nízkými nároky na vodu nikdy nebudou spokojené v suchých květináčích. Nezapomeňte každý den kontrolovat vlhkost půdy. Se zaléváním počkejte, pokud je půda dva centimetry pod povrchem stále vlhká.  

Díky těmto jednoduchým pravidlům budou vaše venkovní květináče vzkvétat a budou krásné.

Ze stejné kategorie:

Přejít na začátek