Slovinské termální lázně Lasko pro dokonalé rozmazlování a relaxaci 

Slovinské termální lázně Lasko si získávají obrovskou popularitu z mnoha dobrých důvodů. Není se čemu divit, protože zážitky z termálních lázní mají dlouhou a zajímavou historii, která sahá až do dob starých Římanů. 

Ideální kombinace různých terapií, které zahrnují jak studené, tak horké procedury, byly uznávány pro svou schopnost poskytnout úlevu od svalových bolestí a zánětů, detoxikaci pokožky, zvýšení krevního oběhu a zlepšení metabolismu těla. 

Slovinské termální lázně Lasko si získávají obrovskou popularitu z mnoha dobrých důvodů. Zdroj: Thermana Laško

Tyto terapie jsou také spojovány s lepší duševní pohodou, snížením počtu dnů nemoci a zajištěním kvalitnějšího spánku. Je také prokázáno, že termální lázně, jako jsou ty v Lasku, pomáhají lidem cítit se soustředěněji, bojovat proti stresu a snižovat úzkost. 

Výhody slovinských termálních lázní Lasko 

Nezáleží na tom, zda potřebujete klid, chcete povzbudit své tělo nebo jen hledáte relaxační a útulné místo, kde můžete trochu zapátrat v duši, termální lázně ve slovinském Lasku vám umožní znovu se soustředit na věci, na kterých vám záleží nejvíce. 

Pokud chcete být produktivnější a motivovanější v péči o sebe, zde jsou některé z výhod, které můžete očekávat od termálních lázní Lasko. 

Digitální detox v té nejlepší podobě 

Vzhledem k tomu, že většina procedur a zážitků v termálních lázních zahrnuje vodu, znamená to, že u sebe nemůžete mít telefon. Díky tomu se budete moci odpojit od okolního světa a místo toho se můžete plně ponořit do hýřivých zážitků bez vnějšího rozptylování. 

Je také prokázáno, že termální lázně, jako jsou ty v Lasku, pomáhají lidem cítit se soustředěněji, bojovat proti stresu a snižovat úzkost.  Zdroj: Thermana Laško

Kromě toho, že si v termálních lázních můžete dopřát relaxaci své mysli, si jejich výhody užije i vaše tělo, zejména v ponorných nebo hydroterapeutických bazénech. Vznášení se ve vodě vytváří uklidňující efekt, který vám poskytne dostatek prostoru a času na odbourání stresu. To pak pomůže zlepšit úroveň vaší motivace a posílit vaši duševní sílu.

Užijte si optimální hojení těla

Přehnali jste to v poslední době s tréninkem? Podvrtli jste si kotník při přátelském fotbalovém zápase? Nebo jste si možná poranili záda, když jste se ohýbali ve snaze dostat poslední kousek dortu do lednice? Slovinské termální lázně Lasko mohou urychlit procesy hojení, abyste se mohli vrátit do své vrcholné formy dříve než později.

Dokonalá kombinace chladivých a tepelných terapií stahuje a rozšiřuje cévy, které podporují krevní oběh v celém těle. Když je váš krevní oběh lepší, vaše krev bude schopna dodat více živin a kyslíku do vašich svalů, aby pomohla napravit všechna poškození. Zlepšený krevní oběh také umožňuje rychlejší spalování kalorií ve vašem těle, což dále zlepšuje váš metabolismus. 

Když se zpotíte, můžete také z těla vyplavit všechny nečistoty a vyčistit a omladit svou pokožku. Zážitky v termálních lázních mohou také zmírnit napětí a odstranit účinky stresu na vaši pokožku. 

Vyšší hladina stresu může způsobit, že vaše tělo produkuje a uvolňuje více kortizolu, hormonu, který dává pokyn vaší pokožce, aby vytvářela více oleje, což vede k tvorbě pupínků. Hýčkání v termálních lázních Lasko ve Slovinsku nejen bojuje proti problémům vaší pleti a léčí je, ale také odstraňuje skvrny přímo od jejich kořenů. 

Doporučujeme však, abyste zůstali hydratovaní, pokud chcete udržet své tělo zdravější. Nezapomeňte, že vaše tělo se skládá ze dvou třetin z vody důležité pro všechny funkce. Dehydratace může mít za následek bolesti hlavy, špatné trávení, závratě a únavu a zvyšuje riziko vzniku ledvinových kamenů a poškození svalů. 

Proto je pití velkého množství vody úplně prvním krokem k tomu, aby vaše tělo zůstalo ve špičkové kondici. Pokud často pijete alkohol a kávu, možná byste je měli omezit, protože obojí jsou diuretika, která mohou přirozeně odvodňovat organismus. Jejich odstranění z vašeho životního stylu vám také pomůže dosáhnout čistší pleti, lepšího metabolismu a rychlejší regenerace.

Dokonalá kombinace chladivých a tepelných terapií stahuje a rozšiřuje cévy, které podporují krevní oběh v celém těle. Zdroj: Thermana Laško

Získejte možnost cvičit mindfulness 

Mindfulness je starobylá buddhistická tradice, která spočívá v soustředění pozornosti na přítomný okamžik. Tato praxe získává ve světě duševního zdraví v posledních několika letech na popularitě, protože si lidé začínají uvědomovat, jak je důležité být v souladu se svými emocemi. Je také spojována s lepším duševním zdravím a může snižovat příznaky úzkosti a deprese. 

Zážitky v termálních lázních Lasko jsou jen jednou z mnoha jednoduchých praktik, které můžete začlenit do svého života a které přispívají k procesu terapeutické všímavosti. Tento prostor bez předsudků vám dává možnost oddat se klidné meditaci, která vám umožní vypnout a více se soustředit na přijetí všeho, co vám přítomnost nabízí. 

Termální lázně Lasko také vědí, že člověk podvědomě neustále vstřebává své okolí, a proto většina z nich využívá interiérový design speciálně naplánovaný tak, aby zmírnil napětí a navodil relaxaci. Vše, od barvy světel až po atmosféru, společně působí na to, aby vás povzbudilo k tomu, abyste nechali své problémy a okolní svět za dveřmi. Díky tomu se můžete více soustředit na cenný aspekt své praxe všímavosti. 

Posilování vztahů 

Lidé jsou ve své podstatě společenská zvířata, pro jejichž fyzický kontakt a dobrou společnost je důležitá vaše celková pohoda. Strávit nějaký čas v emocionálně intimních prostorách, jako jsou termální lázně, vám umožní navázat spojení na mnohem hlubší úrovni s ostatními lidmi ve vašem okolí. I když termální lázně navštívíte poprvé, vyzkoušení něčeho nového vám může pomoci sblížit se nad zážitkem ze společného dobrodružství. 

Vzhledem k tomu, že za sebou necháte telefon, jsou termální lázně také ideálním místem, kde si můžete popovídat o věcech, které máte na srdci. Klidný prostor vám umožní více se soustředit na to, co je ve vašem vztahu důležité, a zároveň vám umožní komunikovat bez nutnosti používat elektronická zařízení. 

YouTube video

Dostupné procedury také vedou k uvolňování hormonů štěstí včetně dopaminu, serotoninu a oxytocinu, což dále zlepšuje pocit potěšení, který společný zážitek nabízí. 

Pokud máte pocit, že byste potřebovali trochu hýčkání, odpočinku a relaxace, nenechte si ujít příležitost navštívit slovinské termální lázně Lasko.

Ze stejné kategorie:

Přejít nahoru