Krátký Průvodce Výběrem Nejlepší Včelařské Pláště

Potřebujete Vůbec Včelařský plášť?

Mnoho začínajících včelařů se často ptá, zda vůbec potřebují včelařský plášť. Přestože je téměř vždy přijatelné používat pouze roušku a klobouk, většina zkušených včelařů stále využívá a upřednostňuje bezpečnost a ochranu, kterou může včelařský plášť přinést. 

Tipy pro Výběr Vhodného Včelařského Pláště

Je několik věcí, které byste měli mít na paměti, abyste si mohli vybrat ideální včelařský plášť, která bude vyhovovat vašim potřebám.

Včelařský plášť
Včelařský plášť umožňuje bezpečnou práci s včelami

1. Hledejte správnou látku. 

Místní teplota ve vaší oblasti může hrát významnou roli při určování typu tkaniny, kterou byste měli zvolit pro svůj včelí plášť. Mezi běžné možnosti tkanin obleků patří provzdušněné, bavlněné a odvětrané. 

Bavlněné obleky nabízejí nejlepší úroveň ochrany proti bodnutí, i když mají tendenci se velmi zahřívat.  Tyto bavlněné obleky jsou nejvhodnější pro místa s mírným letním obdobím. Polybavlna je kombinace polyesteru a bavlny, která zvyšuje odolnost obleku.

YouTube video

Větraný včelí oblek se skládá ze tří vrstev tvořených pěnovým jádrem uprostřed a syntetickými vnějšími vrstvami. Pěna vytváří dostatečně velkou vzduchovou mezeru, do které se včelí žihadlo může zapíchnout, aniž by došlo ke kontaktu s kůží.

Konečně provzdušněné obleky jsou vyrobeny z polybavlněné tkaniny s pěnovými panely pro větší proudění vzduchu. Provzdušněný nebo odvětrávaný oblek se doporučuje těm, kteří žijí v oblastech s vlhkým a horkým létem.   

2. Vyberte si kvalitní plašte.  

I když je včelařský plášť lehký, je třeba si vybrat takovou (více informací na https://www.honigschleudern.eu/), která je vyrobena z kvalitního materiálu. Kvalitní plašte vám poskytnou jistotu, že pokud vás někdy bodnou včely, neucítíte štípnutí.

Protože se při péči o včely nevyhnete žihadlům, musíte se ujistit, že nosíte oblek, který omezuje množství těchto žihadel. Kvalitní včelařské plašte mají také jemnější síťovinu, která usnadňuje průhlednost.

Zkontrolujte také kvalitu gumy kolem kotníků a zápěstí a kvalitu zipů. Méně kvalitní obleky mohou mít díry nebo mezery, které mohou nakonec přilákat včely k vašemu obleku. Dobře ušitý oblek má několik kapes, často osm nebo více. Tyto vysoce kvalitní obleky mají také dvojitě prošité švy pro větší ochranu, silný suchý zip nebo gumu kolem zápěstí a kotníků, aby se do nich nedostaly včely, a odnímatelný závoj. 

Ze stejné kategorie:

    Žádný nenalezen
Scroll to Top