Péče o pleť kvůli nošení masky

Zabraňte těmito tipy péči o pleť nepříjemnému akné z masky

Dělají se vám z nošení masek pupínky? No, určitě nejste sami. S novými nároky na krásu přichází i potřeba neustále nosit masku. To však naneštěstí znamená i to, že stále více lidí trpí akné na místech pokrytých maskou. Akné z masky​​ se stalo skutečným problémem, který vyžaduje zcela novou formu PinkPanda rutiny péče o pleť.

Co může způsobovat akné z masky?

Při každém nasazení masky se může stát několik věcí. Přichází do kontaktu s různými částmi obličeje, včetně tváře, nosu a brady. Všechny tyto části budou třít o vaši masku a mohou způsobit vzplanutí akné a podráždění malých vlasových folikulů na tváři. Zvyšuje se také vlhkost prostředí, čímž se vytváří prostředí, kde se daří bakteriím, které způsobují pupínky.

Péče o pleť kvůli akné
Nosit masku může způsobit akné, které můžete odstranit správnou péčí o pleť

A přestože byste nemuseli trpět pupínky, stále existuje riziko dalších kožních stavů, jako jsou suché skvrny, ekzémy, zarudnutí, pálení nebo štípání v důsledku častého nošení masky. Nejlepší samozřejmě bude nemít masku. Protože však pandemie stále existuje, stále to nepřichází v úvahu.

Jak potom zabránit akné z masky? Zde je několik tipů na péči o pleť, které musíte mít na paměti, abyste se rozloučili s pupínky okamžitě!

Umyjte si masku

Nyní je tento první tip samozřejmostí. Pokaždé, když dýcháte do své masky, vlhkost se zachycuje ve vláknech a vytváří tak ideální stav, kdy mohou prosperovat všechny druhy nepříjemných bakterií. Pokud k tomu přidáte vrstvy zvlhčovače, opalovacího krému a make-upu, skutečně necháváte tyto kolonie mikrobů množit se na obličeji i na masce.

Mezi jednotlivými použitími si masku omyjte a dbejte na to, aby byla úplně suchá, dříve než si ji oblečete. Z tohoto důvodu by bylo skvělé vlastnit několik masek, které můžete používat střídavě.

Méně je vždy více

Nyní je ideální čas, abyste vylepšili svou rutinu péče o pleť pomocí 11 kroků, protože to bude pro vaši pokožku prospěšnější než cokoliv jiného. Snažte se držet pouze základních věcí, jako je čištění, tonizace, zvlhčování a ochrana před sluncem. Možná vás překvapí, ale ano, i když máte na sobě masku, nezapomeňte si nejprve natřít krém na opalování.

YouTube video
Video: Kosmetička radí – čištění pleti

Se vší vlhkostí při dýchání nemusí toto bezprostřední okolí nosu a úst vyžadovat tolik hydratace. Proto je nejlepší místo toho použít lehký gelový zvlhčovač. Protože se může vyskytnout tření na oblasti čelistí, tvářích a nose, nezapomeňte na hydrataci. Váš noční režim musí věnovat větší pozornost obnovení pomocí uklidňujících sér na potlačení zánětu a zvlhčovače, který může posílit bariérové ​​funkce pokožky.

Připravte se předem

Na závěr se doporučuje, abyste své produkty péče o pleť nanášely minimálně 30 minut předtím, než vyjdete z domu, aby se ve vaší pokožce zcela vstřebaly. Výrobky umístěné na pokožce pravděpodobně budou třít o masku, která umožní, aby se bakteriím dařilo znovu a více.

Ze stejné kategorie:

    Žádný nenalezen
Scroll to Top