Navštivte Bled ve Slovinsku a Připravte se na to, že Budete Ohromeni Jeho Krásou

Bled je slovinské město, které se nachází na úpatí julských Alp a podél populárního ledovcového jezera Bled. Na útesu, kde je výhled na jezero, se nachází zámek Bled z jedenáctého století, v němž je umístěna kaple, muzeum a tiskařský lis.

Když navštívíte Bled, budete ohromeni z mnohých věcí, které zahrnují:

Návštěva Bledu Vám Vyplní Vaše Přání

Pletny, tradiční dřevěné lodě, již léta dopravují všechny návštěvníky na ostrov, který se nachází ve středu jezera. Tyto lodě obsluhují pletnarové, což jsou veslaři veslující ve stoje. Po přistání musí návštěvníci vyšplhat devětadevadesát schodů, čímž se dostanou do kostela.

Pletny Bled
Na ostrov Bled se dostanete tradiční pletny Bled na ostrov Bled

Na ostrově si můžete vyslyšet zvuk zvonu a také si jím zazvonit sami. Podle legendy se tím vyplní všechna vaše přání. Jakmile se vrátíte k břehu jezera, budete si moct prohlédnout celý ostrov ze zámku, nebo ze stezek pro jízdu na koni, které vás kolem krásného jezera povodí.

Poznáte Úžasnou Historku o Zvonu Bledu

Tento kostelní zvon, vyrobený na počátku šestnáctého století, pocházel od papeže. Historka praví, že papež dal kostelu zvon poté, co byl původní zvon poslaný jednou vdovou jako vzpomínka na jejího manžela a skončil potopený v jezeře díky bouři. Proto má Bled pár legendárních kostelních zvonů. Legenda týkající se potopeného zvonu je každý rok populární během každoroční vánoční akce.

YouTube video
Slovinsko – jezero Bled, vodopád Peričnik a přírodní rezervace Zelenci!

Zážitky a Výhled ze Zámku Bled

Krásny výhled na jezero, jeho okolní vrcholky a ostrov je to, co vám výhled ze zámku na útesu ponoukne. Díky své kráse se považuje za jedno z nejlepších míst pro svatbu v Evropě a také se stál místem pro důležité státní a diplomatická setkání. Kromě své malebné architektury je tento zámek také domovem muzejní sbírky, tiskařských prací zámku, zámeckého sklepa, restaurace a zámecké kovárny. V letních měsících mohou návštěvníci potkat zámeckého pána, nebo si užít každoroční lukostřelecký turnaj.

Přečtěte si následující článek: Slovinské termální lázně Lasko pro dokonalé rozmazlování a relaxaci 

Slovinské termální lázně Lasko si získávají obrovskou popularitu z mnoha dobrých důvodů. Není se čemu divit, protože zážitky z termálních lázní mají dlouhou a zajímavou historii, která sahá až do dob starých Římanů. 

Termální Prameny Poblíž Jezera

Díky své nedotčené přírodě a horskému klimatu bylo kdysi jezero Bled považováno za léčební lázně.  Jezero disponuje různými oblastmi pro koupání. Nemá žádné hlavní přitékající proudy. Vodu zásobuje jen několik pramenů. Kromě toho jsou v severovýchodní části jezera termální prameny, které v současnosti zásobují bazény hotelů Bled. 

Přírodní Krása Rokle Vintgar

Nedaleko jezera se nachází rokle Vintgar, která láká své návštěvníky od 19. století díky své výjimečné kráse. Krásná příroda vás po dřevěných mostech povede přes rokli mezi kaskády, jezírka a vodopády. Nad roklí se tyčí také jednoobloukový bývalý železniční most. Kolem Slovinska se nacházejí podobné rokle, které vás také překvapí svou úžasnou flórou.

Ze stejné kategorie:

Přejít nahoru