Kávové stolky: naplánujte si svůj byt. S rozumem!

Máte nepříliš velkou kuchyň, ve které je problém se pohybovat a vařit, a už vůbec si nelze pohodlně sednout k příjemnému jídlu s rodinou? Malá jídelna může být také těsná pro větší skupinku hostů, a stejné je to v obývacím pokoji. Malé místnosti mohou mít problém s umístěním velkého stolu, při kterém lze pozvat k jídlu všechny návštěvníky. Právě v takových situacích stojí za to zapřemýšlet o řešení, které pomůže prostor v domácnosti lépe uspořádat.

Kávové stolky – jak vznikla móda na tento typ nábytku?

Byty zařízené podle moderních trendů tento nábytkový kus musí mít. Říká se, že první prototyp vznikl v roce 1920 v americké firmě Imperial Furniture Company – J. Stuart Foote. Kávový stolek vznikl náhodně, když se hlavní projektant připravoval na domácí akci a potřeboval nepříliš velký kus nábytku, na kterém připraví pochoutky pro hosty. Říká se však, že model musel vzniknout již dříve. Hovoří se o Edwinu Williamu Godwinovi, který připravil obdobný model v roce 1868.

Příruční kávový stolek

Kávové stolky jsou správná volba! Perfektně zdůrazňují charakter místnosti, dávají jí lehkost. Zároveň nezahlcují prostor tak, jak jejich velké protějšky. Obzvlášť takové, u nichž je možné vysunování dodatečných partií, se budou velmi hodit např. při rodinných slavnostech, protože takové odkládací stolky jsou subtilním prvkem aranžmá interiéru. Nevelký stolek na kávu vám umožní lépe uspořádat prostor a přenést těžiště. Malé čtvercové stoly jsou také velmi pohodlné z hlediska uspořádání prostoru. Stolek, který je lehký a lze ho dobře umístit v prostoru a měnit jeho polohu v závislosti na preferencích a stylu, který vládne ve vašem domově. Je také perfektním doplňkem do nevelkého pokojíku, kde každý centimetr prostoru je na váhu zlata!

Ze stejné kategorie:

    Žádný nenalezen
Scroll to Top