Výhody Zahradního Zavlažovacího Systému

Ruční zalévání větších zahrad může trvat příliš dlouho, zvláště pokud pěstujete zeleninu na zahradě. Podle toho, jaké rostliny pěstujete, může být v letních měsících potřeba zalévat dvakrát týdně. Instalace zahradního zavlažovacího systému může znít jako příliš drahá položka a hodně vynaloženého úsilí na práci. Instalace postřikovačů však nabízí několik zajímavých výhod.

Ušetřete čas a vodu

Ruční zalévání rostlin pomocí hadice trvá příliš dlouho. Musíte také zalévat jedině ve večerních a brzkých ranních hodinách, to vás krátí o čas, který byste mohli strávit se svou rodinou nebo při jiné práci.

Zahradního zavlažovacího systému
Zahradního zavlažovacího systému pro travnatý trávník, který vám budou všichni sousedé závidět

Zavlažovací systémy postřikovačů a zavlažovací systémy kapkové jsou opatřený časovačem, který si můžete jednoduše přednastavit na zalévání každý den nebo týden. To eliminuje potřebu monitorování celého procesu zalévání, protože časovač po dokončení úlohy vodu zastaví. Účinný zahradní zavlažovací systém může také pomoci snížit vaše měsíční náklady na vodu.

Předchází pleveli a chorobám

Specializovaný kapkový zavlažovací systém nasměruje vodu speciálně ke kořenovému systému rostliny, namísto toho, aby celou vaši zahradu pokropil jako obvyklá dešťová bouře. Díky tomu můžete očekávat, že okolní semena plevele nebudou schopny klíčit, tedy nebude taková potřeba vytrhávat plevel.

YouTube video
Rada za všechny prachy – Jak si vyrobit zahradní zavlažovací systém

Zalévání ke kořenům může také zabránit chorobám listů, které jsou důsledkem stagnujících kapiček na listech. Protože voda nenaráží na květiny nebo listy, nehrozí množení plísňových chorob.

Rozmanitost v zahradnictví

Pokud je váš denní program příliš hektický a zaneprázdněn, oceníte také, pokud můžete ve své zahradě pracovat i tehdy, když je půlka zahrady zalévaná. Protože se zalévá jedna část zahrady, je možné provést ořezávání a sázení na jiném místě.

Zachovejte živiny a strukturu půdy

Zalévání pomocí otevřené zahradní hadice umožňuje pronikání nadměrného množství vody do půdy. Výsledkem je, že výživné látky jsou vyplavovány spolu s odtokem vody. Takto necháváte vašim rostlinám k dispozici pouze málo výživných látek. Půda se může až vyčerpat, pokud poléváte zahradu hadicí. Vaše rostliny mohou mít z důvodu zhutněné a dusivé půdy některé příznaky kořenových chorob nebo vadnou. Použitím zavlažovacích systémů s postřikovačem nebo kapkovým systémem do zahrady vzniknou jemnější kapičky, které pomůžou zachovat potřebné živiny a snížit zhutnění půdy.

Voda je důležitá pro celkové zdraví vašich rostlin. Ruční zalévání však bývá příliš zdlouhavé. Musíte posouvat postřikovače, táhnout hadice mezi zahradami nebo zalévat osobitě každou jednu rostlinu. Díky inovativním zahradním zavlažovacím systémem můžete udělat zalévání jednodušší, lehčí a pohodlnější úkolem jako nikdy předtím. Toto jsou nejlepší způsoby, jak dát svým rostlinám potřebnou konzistentní vlhkost, abyste si mohli vychutnat největší úrodu a nejúžasnější květiny.

Ze stejné kategorie:

    Žádný nenalezen
Scroll to Top